1
/
of
1
Who Made My Lunch: From Grapes to Jelly
Who Made My Lunch: From Grapes to Jelly
Regular price
$10.99 USD
Regular price
Sale price
$10.99 USD
Unit price
/
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Ice cream might be your favorite dessert, but do you know how it's made? This new series explains just that.
Come along on the journey as common household foods travel from farm to factory to table. Learn how grapes are made into jelly and peanuts are made into peanut butter.
Share
